KOJENECKÉ PLAVÁNÍ

Představte si, že vaše roční dítě skočí do vody, zatají dech, nenapije se a s úsměvem se vynoří

Přesně o tom je naše kojenecké a batolecí plavání. Abychom toto dokázali a děti se hodně naučily,  potřebujeme spolupráci rodičů, kteří jdou dětem příkladem a zároveň jsou důslední a trpěliví.

Naše lekce probíhají v přátelské a klidné atmosféře, postupujeme pomalu a nenásilně formou her, písniček a básniček. 

CO SE DĚTI NAUČÍ?

Kojenecké plavání není výuka plavání v pravém slova smyslu. Jde o získávání  základních plaveckých dovedností. 

A ty jsou: mít cit pro vodu, umět se v ní dobře pohybovat, umět se v ní uvolnit, potápět se, dýchat do ní, skákat, splývat na zádech i na bříšku.

CO NAUČÍME VÁS RODIČE?

Rodiče, kteří s dětmi plavou, získají  všechny dostupné informace ohledně psychomotrického vývoje dětí,  správné manipulace, první pomoci.

Navíc také získáváte nádherné zážitky s vašimi dětmi.
Mnoho rodičů se poprvé v životě naučí potopit právě kvůli svým dětem. 

JAK DLOUHO LEKCE TRVÁ?

Délka lekce je maximálně půl hodiny. Děti déle nevydrží. Součástí lekce je rozcvička na souši, pomalý vstup do vody a závěr lekce.

Aktivní část, kdy se děti učí nové dovednosti, trvá přibližně 15 až 20 minut. Počítejte však s tím, že na plavání strávíte minimálně hodinu a půl.

JAK LEKCE PROBÍHAJÍ?

Celé plavání probíhá formou her, básniček a písniček. Chceme, aby se děti bavily a nenásilnou formou se učily novým dovednostem.

KOLIK DĚTÍ JE VE SKUPINCE?

Ideální skupinka je sedm rodičů s dětmi. Nemáme rádi, když do skupinky přijdou oba rodiče a chvíli cvičí s dítětem jeden a chvíli druhý.

Nikdo se nic nenaučí, a proto u nás v Hastrmánku toto nedovolujeme. S dítětem cvičí vždy pouze jedna osoba.

AKLIMATIZACE

Aklimatizace před i po plavání je velmi důležitá a měla by být tím delší, čím mladší je dítě nebo čím chladněji je venku. Minimální délka aklimatizace je 15 minut před i po plavání. To pro vás znamená být v klidu, nespěchat.

TEPLOTA VODY

Teplota vody pro dítě od šesti měsíců by měla být mezi 28 °C až 34 °C. Neplatí však, že čím teplejší, tím lepší. Čím vyšší je teplota vody v bazénu, tím více se do ní musí dávkovat chemikálií, aby vydržela stále pěkně průzračná.

U nás je teplota 30°C. 

ČISTOTA VODY

Jeden neumytý dospělý je stokrát horší než deset miminek, které do bazénu načůrají. Proto se předplaváním všichni důkladně sprchujeme.

A také musíme dodržovat tyto vyhlášky a zákony:
zákon č. 151/2011 Sb., o ochraně veřejného zdraví, § 6, odst. c, vyhláška č. 238/2011 Sb., o stanovení hygienických požadavků na koupaliště, sauny a hygienické limity písku v pískovištích venkovních hracích ploch, vyhláška č. 84/2001 Sb., o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti do tří

KDE PLAVEME

Buly Aréna - Aquapark Kravaře,  p.o.
Kostelní 2075/28B
747 21 Kravaře

~ Kurz plavání obsahuje 10 lekcí. ~

~ podzimní kurz kojeneckého plavání začíná 4. září 2020. ~

~ Nic neriskujete: První dvě lekce jsou tzv. hájený prostor - máte během nich čas zjistit, zda vám kurz vyhovuje a líbí se vám. Pokud ano, pokračujete dál. Pokud ne, oznámíte nám to a my vám vrátíme zpět peníze za zbylé nevyužité lekce.  ~

~ O nic nepřijdete: Pokud onemocníte nebo nemůžete přijít, funguje náhradový systém, do kterého dostanete své vlastní přístupy. Můžete si tak vybrat náhradní hodinu za vámi zameškanou.  Více podmínky - viz níže. ~

Cena kurzu kojeneckého plavání s 10 lekcemi je

3 100 Kč

Ve vašem plavání se mé dceři moc líbí. Myslím, že to vedete skvěle. Původně jsme chodili jinam, ale tam to neměli tak zábavnou formou. Jinak vám moc děkujeme za supr atmosféru, třeba jak jste byly jako čerti. Moc se to líbilo. 🙂
Rychtářovi

Záleží nám na tom abyste u nás v Hastrmánku byli spokojeni. 

V případě,  že se z jakéhokoliv důvodu odhlásíte do druhé lekce, bude vám vráceno kurzovné. Odečteme pouze vybrané služby. 

Pokud budete nemocní a bude nutné vaše lekce převést do jiného kurzu, obraťte se na nás co nejdříve, abychom mohli situaci vyřešit k vaší spokojenosti. 

OBJEDNÁVKA

Jste připraveni si s vaším dítětem hrát, 
naučit se nové dovednosti a užít si spoustu zábavy?
Tak hurá na kurz kojeneckého plavání! Těšíme se na vás. 🙂 

V této chvíli jsou všechny naše kurzy obsazené.
Přihlásit své děti můžete do kurzu plavání od 27. 11. 2020

Máte dotaz? Něco vám není jasné?

Ptejte se na e-mailu info@hastrmanekplavani.cz

Buly Aréna - Aquapark Kravaře,  p.o.
Kostelní 2075/28B
747 21 Kravaře

info@hastrmanekplavani.cz